Onderzoek: veiligheid, zijlijngedrag en discriminatie

20 mei 2026

Beste SNO-ers,

Dankzij alle (assistent-)scheidsrechters kunnen wekelijks zo’n miljoen amateurvoetballers hun wedstrijden spelen. Plezier staat bij iedereen voorop maar toch zijn er te veel voorbeelden van wedstrijden waarbij de official te maken heeft met onwenselijk gedrag.

Wij nemen dat zeer serieus en willen graag meer weten hoe de wedstrijdofficial dat zelf ervaart of ziet. Daarom voert het Mulier Instituut, in samenwerking met de KNVB en COVS, en in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), een onderzoek uit naar dit onderwerp.

 
 

Met dit onderzoek willen we meer inzicht krijgen in:

 

KNVB De mate waarin wedstrijdofficials te maken krijgen met positief en negatief gedrag langs de lijn en in het veld.
KNVB De ervaren veiligheid van wedstrijdofficials tijdens wedstrijden.
KNVB De bekendheid van en ervaringen met de verschillende maatregelen die de KNVB heeft geïntroduceerd om de veiligheid van wedstrijdofficials tijdens het fluiten van wedstrijden te verbeteren.
KNVB De manier waarop men discriminatie voorkomt en het wordt aangepakt.

 

 
 

Wij nodigen je daarom graag uit om onze vragenlijst in te vullen. Het invullen duurt ongeveer 15 minuten. Let op: je kunt de vragenlijst niet tussentijds onderbreken en later hervatten.

 
 

Vul de vragenlijst in

 
 

Jouw antwoorden worden volledig vertrouwelijk verwerkt. De resultaten zijn op geen enkele manier te herleiden tot individuen. De KNVB verspreidt de vragenlijst onder de scheidsrechters en het Mulier Instituut ontvangt alleen de ingevulde vragenlijsten zonder de e-mailadressen. Na afloop ontvangt de KNVB de onderzoeksresultaten zonder de persoonsgegevens. Meer informatie over privacy vind je hier.

De resultaten van het onderzoek worden samengevat in een openbaar rapport op de website van het Mulier Instituut.

Heb je vragen of opmerkingen over de vragenlijst? Neem dan contact op met Rens Cremers via r.cremers@mulierinstituut.nl.

Met sportieve groet,

KNVB

Terug naar overzicht
Agenda

Weet wat
er speelt

26Mei
Reguliere Training SNO Nijverdal
Aanvang: 19:30
02Jun
Reguliere Training SNO Nijverdal
Aanvang: 19:30
03Jun
Opleiding Begeleider KNVB Scheidsrechter
Aanvang: 19:00
08Jun
62ste JALV SNO Nijverdal
Aanvang: 20:00
09Jun
Reguliere Training SNO Nijverdal
Aanvang: 19:30

Wij zijn trots op onze sponsoren